30. 9. proběhla ve Speciální základní škole Poděbrady první sDílna s názvem: Jak využívat iPad pro vzdělávání dětí (nejen) se speciálními potřebami.
Pro velký počet přihlášených zájemců se nakonec uskutečnily kurzy dva. Na obou z nich lektor Petr Mára účastníky seznámil s iPadem jako takovým, s jeho technickými parametry a základními fukcemi. V druhé části již měli všichni iPad v ruce a mohli si prakticky vyzkoušet jednotlivé aplikace, jejich stahování a práci s nimi. Také zálohování iPadu a práce s iTunes. Nechyběla ukázka FaceTime, aplikace díky níž si mohou dva lidé spolu přes iPad či iPhone telefonovat.
Díky Šárce Kinclové (BDM Education, Apple Czech, s.r.o.) jsme přivítali vzácného hosta pana Christophe Matthewse, který je autorem a také výrobcem prototypu držáku na iPad. Jeden z jeho modelů, který podle slov autora lze připevnit v podstatě kamkoli, od stolu přes lavici, tabuli, okno až po vozík, jsme jako škola dostali zapůjčený!! Určitě budeme o zkušenostech s jeho funkčností a uplatnění v budoucnu informovat.
V poslední části se účastníci seznámili s aplikacemi vhodnými do výuky a pro vzdělávání dětí. Jak Petr Mára uvedl, právě tato část byla inspirována stránkami iSEN.
Po celou dobu konání kurzu byl samozřejmě také prostor pro všechny dotazy, připomínky a zkušenosti.
Kurz jehož cílem bylo poskytnout informace a inspirovat školy a pedagogy pro práci s iPadem proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.
Rádi bychom poděkovali Šárce Kinclové a firmě APPLE,
za to, že se taková akce mohla konat. Za zapůjčení iPadů velice děkujeme firmě 24U osobně zastoupenou panem Janem Jílkem.
Dále patří poděkování Metodickému portálu, který sDílny finančně a propagačně zajišťuje a jehož zástupce jsme na sDílně velice rádi přivítali. Veliký dík také Lence Říhové, Ivě Jelínkové a Radce Šindílkové, organizačnímu týmu, který se svědomitě podílel na přípravě a příjemné atmosféře, v jejímž duchu proběhl celý den. A panu Ondřeji Chaloupkovi, který nás po celou dobu bedlivě sledoval hledáčkem fotoaparátu.
To největší poděkování však patří paní Květě Husové, ředitelce Speciální základní školy Poděbrady, nejen za poskytnutí prostor k pořádání kurzu, ale také za neutuchající podporu a inciativu, bez které bychom nic z toho, co se nám podařilo vybudovat a na čem společně pracujeme nevzniklo.